Питання - відповідь

Наша команда допоможе вам

Мільйони людей, звернувшись до коуча чи психотерапевта, знайшли відповіді на свої запитання та відчули полегшення. Попри це, деяким людям важко розпочати або продовжувати психотерапію. Цей короткий посібник із запитань і відповідей допоможе вам розібратися в питання психологічної допомоги.

Навіщо потрібна консультація спеціаліста?

Терапія — це партнерство між людиною і професіоналом, наприклад, психологом або сексологом, яке допомагає людям зрозуміти свої почуття і допомогти їм змінити свою поведінку. Згідно з даними Національного інституту психічного здоров'я, третина дорослих у світі відчуває емоційну проблему або проблему зловживання наркотичними речовинами. Майже 25% дорослого населення страждає в певний момент від депресії або тривоги.
Люди часто розглядають терапію, за таких обставин:
• Вони відчувають величезне і тривале почуття смутку і безпорадності, і їм не вистачає надії у своєму житті.
• Їх емоційні труднощі ускладнюють функціонування з дня на день. Наприклад, вони не можуть сконцентруватися на завданнях, і внаслідок цього страждає їх робота.
• Їхні дії шкідливі для себе або для інших. Наприклад, вони п'ють занадто багато алкоголю і стають надмірно агресивними.
• Їх турбують емоційні труднощі, з якими стикаються члени сім'ї або близькі друзі.
• Вони не вірять у свої сили. Не розуміють як можна досягти успіху і які навички для цього потрібно розвивати.
Та ін..

Що показує дослідження про ефективність терапії?

Терапія ефективно знижує депресію, тривогу та пов'язані з нею симптоми, такі як біль, втому і нудота. Встановлено, що психотерапія також збільшує час виживання для операцій на серці та онкологічних хворих, і може позитивно впливати на імунну систему організму. Дослідження все більше підтримує думку про те, що емоційне та фізичне здоров'я дуже тісно пов'язані між собою і що терапія може поліпшити загальний стан здоров'я людини.
Останні дослідження показують, що стан 50 відсотків клієнтів помітно покращився після восьми сеансів, тоді як 75 відсотків відчули суттєве покращення через пів року.

Як знайти кваліфікованого терапевта?

Вибір терапевта є дуже особистою справою. Професіонал, який працює дуже добре з однією особою, може бути не дуже гарним вибором для іншої людини.
На нашому сайті Ви знайдете інформацію про спеціалістів, які працюють в різних сферах, використовуючи різні підходи, що дає можливість вибрати той підхід, якій буде корисний саме Вам.
Дізнайтеся про рівень підготовки терапевта. Почитайте відгуки інших клієнтів.
Не обмежуйте себе пошуком потрібного спеціаліста в вашому регіоні, Ви завжди можете звернутися до телесесій за допомогою телефону або Skype.
Ви маєте право, навіть відповідальність перед собою, бути прискіпливими.

Якщо почили психотерапію, як отримати найбільше від цього процесу?

Існує багато підходів до психотерапії та різних форматів — включаючи індивідуальну, групову та сімейну терапію. Вся психотерапія — це двосторонній процес, який працює особливо добре, коли клієнти та їхні терапевти відкрито спілкуються. Результат психотерапії покращується, коли терапевт і клієнт попередньо визначають, які основні проблеми є, над чим треба працювати і як психотерапія може допомогти.
Ви та ваш терапевт маєте обов'язки у встановленні та підтримці хороших робочих відносин. Будьте відверті з вашим терапевтом щодо ваших очікувань і діліться будь-якими проблемами, які можуть виникнути. Психотерапія найкраще працює, коли ви відвідуєте всі заплановані заняття і формуєте думку про те, що ви хочете обговорити під час кожного з них.

Чи буде мій терапевт гніватися, якщо я перейду на іншого психолога?

Відповідь на це питання має бути відсутнім. Терапевти — це професіонали, які поважають інтереси свого клієнта. Будь-яке рішення про звернення до іншого терапевта слід вивчати разом з терапевтом. Якщо ваш терапевт агресивно реагує на ваше рішення, ви можете заспокоїтися в тому, що ви прийняли правильне рішення. Але ви повинні розуміти, що з новим терапевтом ви, можливо, почнете все з початку і продовжите термін терапії. І відповідальність за це рішення лежить на вас, а не на терапевтах.

Психологічна допомога

Якщо у вас залишились запитання. Напишіть нам і наші консультанти допоможуть Вам.